1. Piersi nie powinny wychodzić górą miseczek tworząc nieestetyczne wybrzuszenia. Jeżeli tak się dzieje, jest to sygnał że noszony przez Ciebie rozmiar miseczki jest stanowczo za mały. Górna część miseczek powinna przylegać do piersi bez kreowania wybrzuszeń tzw. "bułeczek" lub pustych przestrzeni.


2. Jeśli w środkowej części fiszbiny po między miseczkami nie przylega do mostka jest to sygnał, że wybrana miseczka jest za mała. Sprawia że piersi, próbując wypełnić swoją wielkością zbyt małą miseczkę, odpychają punkt centralny biustonosza ( złączenie miseczek) od ciała.


3. Fiszbina powinna tworzyć obrys naszej piersi, powinna ją idealnie okalać z każdej strony. Nie powinna ugniatać i powodować bólu wbijając się w pierś a gładko przylegać do ciała, zwłaszcza między piersiami idealnie przylegając do mostka. Koniec fiszbiny powinien celować w środek pachy nie wbijając się w pierś ani zachodzić na plecy.


4. Pas biustonosza powinien zupełnie płasko przylegać do ciała, znajdować się w tej samej linii wokół całego tułowia (z przodu i z tyłu) zapewniając komfort i wygodę noszenia. Zbyt luźny obwód biustonosza nie spełniając swojego podstawowego zadania, pozwala przesuwać się biustonoszowi ku górze powodując zachodzenie dolnej części fiszbin na piersi. W części tylnej pas nie powinien unosić się ku górze w kierunku szui. Nowy biustonosz zapinamy zawsze na najluźniejszą, najbardziej zewnętrzną haftkę. Prawie 80% ciężaru biustu podtrzymuje obwód. Ciężar biustu nie obciąża ramion i kręgosłupa. Ramiączka są lekko napięte.


WYKONAJ MAŁY TEST: unieś ręce do góry, zrób parę skłonów czy też kilka podskoków. Pas biustonosza powinien pozostać na miejscu bez uczucia uciskania. Biust pod wpływem gwałtownych ruchów nie powinien wypłynąć dołem, byłby to znak że obwód jest zbyt luźny. Pas biustonosza powinien być ciasny ale wygodny.

MIŁEGO UŻYTKOWANIA :)